Forum

• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

boca
Prijatelj sajta
Pridružio se: Sub Apr 30, 2016 9:42 am
Kontakt:

Re: Stara planina, maj 2018

Sub Jan 12, 2019 8:44 pm

Nenade, baš imam nežno bele ruke u tvojoj obradi. Nije mi još vreme za to.

boca
Prijatelj sajta
Kontakt:

Sub Jan 12, 2019 8:47 pm

Tamo je zemlja baš crvena, tako da se i ta "sitnica" mora uzeti u obzir. Ne možeš tek tako kolorite da ujednačavaš kako ti misliš da treba da bude. Nešto treba ostaviti i onako kako jeste.

NenadRistic
Prijatelj sajta
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 12:57 am

Sub Jan 12, 2019 9:32 pm

^
Ova fotografija nije jedna od onih koja je prepoznatljiva po lokaciji na kojoj je nastala... Ako se uvrsti u putopis to je onda uredu i pozeljno je da ima karkteristike lokacije na kojoj je nastala, ako se pretstavlja zasebno onda mislim da je bolji pristup kao sto sam opisa iz razloga koje sam naveo. Fotografija koju sam postavi samo je primer na sta mislim nisam preterano vodio racuna o detaljima sto inace radim... Ne radim to tako na brzaka.
Moj komentar ne ide u pravcu da li je nesto dobro, ili lose, to sto sam opisao samo je moje vidjenje kako bi ja to uradi uz obrazlozenje zasto bas tako.

boca
Prijatelj sajta
Kontakt:

Sub Jan 12, 2019 9:52 pm

Nenade, podržavam tvoju ideju da sređuješ boje i nijanse, ali samo tamo gde se to može.

NenadRistic
Prijatelj sajta

Ned Jan 13, 2019 7:07 am

^
E pa hvala na podrsci :) i izvini zbog saka, nije mi bila namera to na sta aludiras :P
Mislim da to "gde se to može." odredjuje namena, u tvom slucaju posto je vecina fotografija dokumentarnog karaktera valjda je bitno da se na gotovim fotografijama sacuvaju osnovne karakteristike lokacije na kojima su nastale... U mom slucaju moze sve, od apstraktnog do realnog, radim ih samo za sebe, svaki kadara je prica za sebe, tako da samo od toga sta sam zamislio, kako zelim da predstavim glavni motiv, samo od toga zavisi realzacija.
Bice uskoro od mene malo fotki ciste prirode, da ne bude da sam se za badava muvao po onim lapskim jezerima, pa da vidimo kako se to vama (iskusnim prirodnjacima) dopada u mojoj realizaciji :) Jednu sam vec postavo, do duse nocnu... viewtopic.php?f=8&t=71&start=50#p24200
Jos da pohvalim napredaa u obradi kada se malo potrudis i ti i kolega oldi, pocelo je nesto pozitivno da se desava u vasem radu... Kazem kada se potrudis znaci na pojedinim kadrovima, ove putopisne su ostale na istom nivou koji se meni ne dopada, ali to je samo zato sto imam takav pristup da se svakoj fotogrfiji treba ozbiljno pristupiti selektivnom obradom, za sta ti verovatno nemas veremena, a mozda takav pristup nema mnogo smisla za tu namenu, putopisne fotografije... Mnoge fotke u raznim temama ozbiljno su se priblizile fotografijama koje Marko pravi... Sta se desilo ne znam, ali primecujem posto sam ih ozbiljno proanaliziriao u poslednjih para dana, ali o tome cemo nekom narednom prilikom kada postavite nesto sto po mom misljenju odskace od svakodnevne rutine. Makro fotke koje ste pravili su bas dobre.

boca
Prijatelj sajta
Kontakt:

Ned Jan 13, 2019 11:04 am

Hvala Nenade.
Proanaliziraj malo rečenicu: "...Sta se desilo ne znam, ali primecujem posto sam ih ozbiljno proanaliziriao u poslednjih para dana.." koja ide nakon konstatacije o nekakvom napretku i primetićeš kako se postavljaš "iznad" i daješ sud.

NenadRistic
Prijatelj sajta

Ned Jan 13, 2019 11:29 am

Znam na sta mislis... Ne setim se da ispred svake zapocete recenice napisem mislim, mislim, mislim, mislim, i tako 1000 puta, normalno da mislim to sto kazem da ne mislim ne bi to ni napisao. Valjda logicnije da se podrazumeva sta god da kazemo da je to nase misljenje, zakljucak, a ne sud, vek i main, jedina istina.

Oldtimer
Prijatelj sajta
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 6:19 am
Kontakt:

Pon Jan 14, 2019 4:04 pm

Izgelda da je forum malo živnuo, što je dobor. Obradjujem stare fotografije, medju kojima je i "Nepobedivi narednik" i brišem velike količine loših RAW-ova.  Spremam se da okačim sve to odjednom ovih dana, biće tu elemenata za kritiku, stay tuned štop bi rekli meni nesimpatični Amerikanci. "Nepobedivi narednik" je meni draga fotografija, jer me podseća na jednu prelepu avanturu i na jednog sjajnog čoveka. Nije remek delo, naravno, ali ja još nemam remek delo! Radim na tome, do smrti imam vremena! 

NenadRistic
Prijatelj sajta

Pon Jan 14, 2019 4:38 pm

^
Mozda da ipak ne obrises sve sto sto si nameravao ??? Mnogo puta do sada sam imao prilike da procitam tvoj licni sud o sopstvenim fotografijama, ni malo pohvalan, a fotke u najmanju ruku dobre, pa sticem utisak da ce zbog tog previs strogog samokritickog stava mnoge dobre fotografije biti obrisane, kao sto bi mozda i ovu obrisao da je neki neznanac na fotografiji... Mozda ipak ne bi bilo lose da pokrenes jednu temu pod nazivom "obrisati ili sacuvati" tema otvorena za sve, pa tu mozemo da kacimo fotografije koje bi inace izbrisali, mozda neko da neki dobar predlog za neki od tih kadrova koje budemo postavljali kako bi mogo uz adekvatan krop i obrad da se pretvori u dobru fotografiju :)

boca
Prijatelj sajta
Kontakt:

Pon Jan 14, 2019 5:55 pm

Nenad udahnuo život u moju fotografiju
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13