Forum

DusanDjakovic
Registrovani član
Pridružio se: Pet Okt 26, 2018 12:48 am

Re: Monitori

Čet Nov 08, 2018 4:28 am

I ja resih da uzmem Monitor pa da vas pitam sta mislite o sledecim monitorima i imate li neku preporuku u ovom cenovnom rangu?
https://www.digitec.ch/de/s1/product/vi ... or-6511527  
https://www.digitec.ch/de/s1/product/be ... or-5901770

Sa vremena na vreme bacim pogled i na ovaj  samo nisam siguran da li hocu da dam  te novce i da li mi uopste tako nesto treba jer ne zaradjujem novce od fotografije https://www.digitec.ch/de/s1/product/benq-sw2700pt-27-2560-x-1440-pixels-monitor-5644138

zook
Prijatelj sajta
Pridružio se: Čet Okt 26, 2017 6:49 pm

Čet Nov 08, 2018 6:29 am

Не знама какву репродукцију боја дају ови модели, мој савет је да се, ако нема пара за EIZO или слично, користи неки DELL који у шифри модела има прво слово U.
Мислим да их има од 250е па навише што зависи од велилине и спецификације.

DusanDjakovic
Registrovani član

Čet Nov 08, 2018 2:43 pm

Ovaj prvi je sRGB 99%, IPS
Drugi je 100% sRGB, 10 bits, IPS
Treci  100%sRGB, 99%, AdobeRGB 10bits IPS

Sto se tice Della gledao sam i njega ima par modela koji mi se svidjaju ali sam procitao prilicno dosta losih komentara o njihovim modelima koji su da kazemo ispod 1k evra

NenadRistic
Prijatelj sajta
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 12:57 am

Pet Nov 09, 2018 8:55 am

Drugi je 100% sRGB, 10 bits, IPS

Ovaj ne moze da bude los narocito akoje zaista 10bits, samo malo mi je cudno da tako malo kosta... Bez obzira, obavezno pozovi nekog ko to zna da uradi da ti uradi kalibraciju monitiora da bude tacan 100%. Imas na KP oglas momka koji to radi, mnoge gi ga hvale, mnogi koji profesionalno korsite monitore, mislim da je jedini kod nas koji to radi zaista profi, zna sta radi i ima profi alat za to sto radi.

Dell kod nas moze da bude ozbiljno smece, ja sam vrato jedna 32' zbog probijanja svetla po uglovima, to je uzasno... Sada koristim Acer 144hz sa IPS panelom, kalibrisan, igram igrice, i imam dobar monitor za sredivanje fotki :) Nemoj nista ispod 27', IPS panela, i obavezna kalibracija koliko god da je fabricki kalibrisan.

DusanDjakovic
Registrovani član

Pet Nov 09, 2018 4:14 pm

Mislis da je to sa Dell samo kod nas, ja i onako sve kupujem u Svajcarskoj? Od Dell-a sam razmisljao o UP2716D sad je jos i snizena cena al ne znam da li da se upustam u tu pricu.

NenadRistic
Prijatelj sajta
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 12:57 am

Sub Nov 10, 2018 6:53 am

Sta da ti kazem... Posle Acer monitora koji ja na prvu bio i do danas (evo cetvrta godina) ostao besprekoran meni ne pada na pamet da kupim bilo koji drugi montor... Monitor je predvidjen za gaming, 144hz sa podrskom za Nvidia graficke karte i G-sync tehnologiju, osecaj da sve leti zbog 144hz je nezamenljiv cak i u 2D okruzenju, vecina monitora radi na 60hz a to je u odnosu na 144 razlika ko dupe i oko, samo treba probati i zbogom zauvek 60hz monitorima. Panel IPS kada se kalibrise boje su iste kao i na profi monitorima koje reklamiraju za potrebe graficara, fotografa itd... Sve u svemu nesto najbolje sto sam do sad kupio od hardvera, pored jucerasnje neverovatne kupovine 1080TI AORUS za 350e :D mislio sam da je covek koji prodaje neki prevarant kada kartu od 900e daje za 350e :P
Dell 32' 1500e slika bljutava sa probijanjem pozadinskog svetla kao da je upaljen reflektor po uglovima, AUSU profi kategorija dva puta za 6 meseci sam menjao isti model i trecu put uzeo pare, oba puta monitori su jednostavno prestali da rade, poceo sam da tripujem da mi je losa struja :P
To su neka moja licna iskustva se pojedinim brendovima, ne mora da znaci da ce tak da bude i u tvom slucaju, al jedno je sigurno pored ovoga sto sam naveo EIZO je brend broj 1, sa EIZO nema greske, sve ostalo je lutrija.

Pogledaj testove pojedinih modela na http://www.tftcentral.co.uk/reviews.htm ovaj sajt je najbolji sto se tice testiranja monitora, mozda ti bude od pomoci, i srecno sa kupovinom u Svajcarskoj, tamo su cene bas simpaticne za sve, za hradver i nije neka velika razlika, ali hrana, 2x skuplja nego bilo gde u evropi, nedo Bog da ti nesto zatreba iz marketa :P

>