Forum

• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 42

Vlajko
Globalni moderator
Pridružio se: Čet Feb 18, 2016 9:45 pm

Re: Sve moje urbane fotke :)

Ned Sep 09, 2018 9:37 am

Da da je gondola bio bi pun dozivljaj :)
Obrada odlicna.
Flickr: https://www.flickr.com/photos/132390555@N07/
Instagram: https://www.instagram.com/xyz_images/
Bilo kakva upotreba sadrzaja nije dozvoljena bez mog pismenog odobrenja / Do not use any media without my written permission

NenadRistic
Prijatelj sajta
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 12:57 am

Ned Sep 09, 2018 9:51 am

Hvala kolega :)

Bez brige, dosadicu vam sa gondolama :D Inace ovim delom Venecije ne prolaze gondole, jedino ovako manji camci ili veci gliseri, tako da za jedan obican dan u Veneciji i camac je dovoljan :P Jedina fotka zabelezena sa 100-400 i jedini kadar koji sam pronasao da je imalo potebe za necim duzim od 85mm, najcesce je koriscen 16~35 i to na 16, ali mislim da ce te fotke sacekati sa obradom dok se ne vratim kuci, na ovom laptopu i ako je profi kalibrisan nije postojala mogucnost da se bela podesi kako treba pa ja WB malo hladniji u odnosu na monitor koji kuci koristim a koji je 100% tacan, tako da i ovo sto postavljam sredjujem na LT pa uporedjujem sa S8 na kome su boje tacne kao i na kalibrisanom monitoru.

NenadRistic
Prijatelj sajta

Pet Sep 14, 2018 11:22 am

Ova fotka nastala je spajanjem dve osnovne fotografije + jedna podeksponiranu za 3~4 blende zbog pregorelih delova... Od dve osnovne jedna je sa produzenom ekspozicijom zbog vode koju sam zeleo da pretvorim u ravnu povrsinu, i druga sa parametrima f1.4 ss1/15 iso 1600~3200, sve to sa stativa... Obrada LR spajanje u PS, izjednacavanje suma, i korekcija nekih detalja.
Ovom motivu sam posvetio dosta paznje iz razloga sto ga bas ali bas svi fotkaju i te fotografije su uvek iste, dosadne i jednolicne nastale sa mosta... Napravio sam dve, ovu i jednu sa mosta ali na drugaciji nacin od onoga kako vecina fotka ovaj motiv, posebno drugacije od vedrih romanticnih prikaza koji nikakve veze nemaju sa realnom istorijom ovog mesta.

Canon EOS 5D Mark IV | Canon EF 35mm f/1.4L II | ss1/15~30 | ƒ/1.4~8 | ISO 100~3200
98. Bridge of Sighs...
Prikačeni fajlovi
9D0A6965 - Bridge of Sighs....jpg
9D0A6965 - Bridge of Sighs....jpg (1.75 MiB) Pogledano 83 puta

lecko
Prijatelj sajta
Pridružio se: Sre Dec 14, 2016 6:36 pm

Pet Sep 14, 2018 11:49 am

Bas je efektno ispala. 
Da li mi se to cini, ili "zaljubljeni par" gleda u mobilne telefone dok se voze gondolom :)

Inace, slazem se da ovo mesto (istorijski) ima veze sa svim i svacim - osim sa romantikom....Samim tim je ovakva obrada efektnija. 

NenadRistic
Prijatelj sajta

Pet Sep 14, 2018 2:29 pm

^
Hvala kolega... Da da, i nisu jedini, 90% njih bulji u telefone ili nesto fotka okolo, kao znaju sta fotkaju i zasto, jedna opsta parada gluposti i nerazumevanja mesta na kome se nalaze... Tehnoloski napredak je nesto sto je potrebno, ali kako mi se cini ozbiljno zaglupljuje veci deo covecanstva.

Bas ovako sam zeleo da predstavim ovaj motiv, svaki detalj na fotografiji tu je sa razlogom, gondola koja je svakako deo Venecije, par sa mobilnim telefonima koji nije zaljubljen i koji oslikava drustvo u kome zivimo, obrada koja je primerena istoriji glavnog motiva na fotografiji.

Vlajko
Globalni moderator

Pet Sep 14, 2018 5:25 pm

Lepo upakovano kolega, bravo!
Bilo kakva upotreba sadrzaja nije dozvoljena bez mog pismenog odobrenja / Do not use any media without my written permission

NenadRistic
Prijatelj sajta

Pet Sep 14, 2018 7:12 pm

^
Hvala kolega :)
Moram to lepo da pakujem zato sto jedino tako vredi, i zato sto mnogo kritikujem druge kada nije lepo upakovano pa da me ne rastrgnu zbog bezveze kadrova :D :P

NenadRistic
Prijatelj sajta

Sub Sep 15, 2018 10:11 am

Ovde se trenutno nalazimo, ja se nalazim a supruga se kupa :P
Kako sam ugasio sunce i produzio ekspoziciju sa ND10 filterom :P Za ovu fotografiju i jos jednu u plavom satu sa upaljenom rasvetom trebalo je nekih 1h vremna na lokaciji, 10~15min da se izabere najbilje mesto i odmeri kadar, i rafalno okidanje na svaka 3~4min (za svaki slucaj pre svega zbog neba i desavanja na nebu pod uticajem sunca, posle se lako obrise sta ne treba) 7 razlicitih ekspozicija najcesce za po blendu razlike, a nekad i manje. Konkretno ova fotografija nastala je od 6 fotki, sa prve sam uzeo zemlju i deo neba koji nije pregoreo, sa ostalih sam preuzimao delove koji gore do tacke kada se vidi samo sunce, ceo taj proces je vema jednostavan... Obrada LR samo na prvoj fotografiji, na ostale sam kopirao tu obradu stim da sam malo morao da korigujem WB ka toplijim tonovima na poslednje 2 najtamnije, koristio sam jos jednu fotografiju bez ND filtera za sve sto se krece, tako da nema duhova cak ni medju turistima na plazi koji se ne vide u ovako malom formatu. PS obrada se svodi na rucno spajanje, kloniranje par travki koje strce u kadru i to je to, i u LR obrada je jednostavana, blaga korekcija WB, dehaze +50 white+100 expo+50, uz blagu selektivnu korekciju hajlajtova na vodi, kloniranje prve fotke sve isto samo bez white+100 expo+50 sa hajalajtovima -100 sa te klonirane sam preuzeo nebo sa ostalih deo neba koji gori na toj prvoj.
Fotografija izgleda bas onako kako sam zeleo i zamislio da treba da izgleda, kolorit, odnos tamno svetlo, balans kadra itd... Nije imalo potreba za vise selektivne obrada, a sve ovo pisem cisto da pokazem kako obrada zapravo nije bitna, proces obrade, nisu potrebni nidza tutorijali sa 1001 bespotrebnim potezom... Mnogi su putevi do cija kroz obradu, a samo je cilj bitan, bitna je potpuna ili delimicna vizuelizacija pre same obrade, kadriranja, sve ostalo je pesma, jednostvno ili kompleksnije zavisi sta zelimo da postignemo sa materijalom koji imamo :)
Samo da napomenem, od dobre vizuelizacija a nakon toga kadriranja i obrade nema nista bez talenta ili bez znanja iz likovne kulture na temu kompozicije kadra, boja, generalno znanja o likovnim elementim, i znanja usko vezanog za fotografiju na temu svetla... Najbolje je od svega po malo, jos bolje po mnogo, talenat+znanje+dosta prakse u radu sa opremom i u obradi da bi se doslo do sto jednostavnijih metoda za postizanje cilja.
Opisao sam proces nastajanja ove fotografije ne zato sto je ovo najbolji nacin, vec zato sto je jednostavan, a rezlutat moze da se vidi, pa ako je rezltat los onda je i sve ovo sto sam napisao bezveze :P

Canon EOS 5D Mark IV | CanonEF 16-35mm f/2.8L III | 16mm | ss1/1000~30 | ƒ/8 | ISO 100
99. Sunset in Sestri Levante...
Prikačeni fajlovi
9D0A8825.jpg
9D0A8825.jpg (785.15 KiB) Pogledano 71 puta

Vlajko
Globalni moderator

Ned Sep 16, 2018 12:25 am

Super si ovo docarao ...neko moje misljenje je da fali jos jedan red camaca blize kameri, ostalo je sve super, lepo mesto :)

Argon
Prijatelj sajta
Pridružio se: Sre Jan 27, 2016 8:05 pm

Ned Sep 16, 2018 6:24 am

Uh...odlicno uhvaceno..
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39