Forum

NenadRistic
Prijatelj sajta
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 12:57 am

Re: 6. Rafting regata "PROTECI RZAVOM"

Uto Apr 24, 2018 11:44 am

^
Tako sam lep kometar ostavio, kako vam nije bilo zao da ga obrisete :)
Ajd necu, mislim da znam sta je zabolelo u predhodnom komentaru, a znam i koga :P

Marko je dobro ovladao individualnom obradom, zna sta radi i zasto, kao sto i ti znas, kao sto to zna i neki profesionalac koji mozda po nekada koristi neki od tih filter koje nudi Nik Softver.... Gotovo sam siguran da niko od vas ne koristi filtere koji agresivno uticu na kolorit, nema logike pored svemocnog PS, ostalo je razumljivo za nekoga ko zna sta radi, zasto ne bi jednim klikom sredio kontrast ako za to ima potrebe i lakse je, bolje, nego kroz PS... Tu dolazimo do bitnog dela "Da li bi preopuricio pa za neke stvari da ze neke ne ..." neko ko ne vlada dobro individualnom obrado ne moze da zna sta je za njega dobro, a sta ne od tih filtera... Koristice sve po sistemu klikne i izabere sta mi se dobada, a ne po stistemu klikne i zna zasto su korekcije koje odredjeni fliter donosi dobre. i zasto bas tako... Ne moze da zna dok ne nauci sve sto je bitno a nije vezano za koriscenje sftvera za obradu, dok ne nauci nesto o bojama i ostalim likovnim elementina, pre svega njihovom odnosu, dok malo ne razvije talenat ako ga ima, individualni osecaj za estetiku, dok kroz sve te elemnete dobro ne ovlada individualnom obradom.

Meni nije prihvatljivo da nekome ko nije umeo obradom da sredi ocigledno lose boje, nije mi prihvatljivo da dajem savet da koristi Nik Softver, jer dovoljno je 2~3 kolor filtera da primeni na fotografiji i to je vec ceo klasican prest koji smo sahranili u ovoj temi i tu treba da ostane. A ako vec govorimo o softveru koji ima korisne funkcije, filtere, onda bi bilo dobro da tu temu obradi neko ko ima dobre fotke, ko samim tim zna sta radi kao recim o Marko, da napise kolji su filteri dobri za pocetnike, i zasto ostale treba izbegavati.

Marko
Administrator
Pridružio se: Pon Jan 04, 2016 5:46 pm

Uto Apr 24, 2018 12:20 pm

Nenade, ja sam obrisao post, posto je u vec nekoliko postova ocigledno da postoje lose namere i nipodastavanje pojedinaca. To je ocigledno i pored maske politicke korektnosti i nespominjanja imena. Ako komentarises presete i filtere, onda molim te govori o prednostima i manama jednog ili drugog nacina obrade, bez nadovezivanja kako "neki ovde pojma nemaju jer rade to to i to". Parafraziram, jer ne mogu da trazim postove i citiram. Ostavi ljude na miru i fokusiraj se na delove tvojih komentara koji govoru i prilog jednoj ili drugoj stvari, bez nipodastavlja bilo koga. Takodje, ovo je necija tema i nije mesto za diskusiju. Ako te zanima takva diskusija, otvori temu, pa ljudi mogu da polemisu. Ako ikog zanima takva polemika...

NenadRistic
Prijatelj sajta

Uto Apr 24, 2018 1:13 pm

Kada vec pricamo o nipodastavanju, i to onom perfidnom...[/b] "Bilo nekad doba radničkih saveta. Tamo je svako mogao da kaže šta je hteo. Tamo su čistačice vodile kadrovsku politiku naučnih ustanova i ocenjivale njihov stručni rad. Tamo su svi bili jednaki sa svojim pravima. Vremena su se promenila i došlo je doba foruma. Tu svako može da kaže šta hoće jer svi imaju ista prava. Što glasnije kažeš, to su ti argumenti jači."
Tu su i perfidne prozivke "Preseta se ne treba bojati, treba se bojati onih koji sve znaju"
Pa udruzeno delovanje "Boco nema pomoći, nažalost..."
Vise je nego jasno kome su upuceni ovi komentar i sta je pesnik hteo da kaze, i posle sam ja kriv kada odgovorim, a naravno da cu odogvoriti. Meni je jasno sta zele da postignu ovakvim komentariam, ali to se nece desti, jasno i smesno, neke decije igre...
I da, ja ne govorim nista na licnoj osnovi, samo o fotografijama, a ako su fotografije zagovornika preseta meni bezveze ne vidim kako to vredja pojedinca... Udara na sujetu, to da, ali to je vec neka druga prica, protiv ljudi nemam nista. I za kraj, meni ne treba objasnjenja zasto je neki komentar obrisan, vas forum, vasa volja, nemam nista protiv, mozete i da me banujete... To bi bilo daleko postenije nego da me zbog vasih drugarski odnosa prozivate za losu nameru i prozivanje pojedinaca... Ja svakako nisam inicirao ovo perfidno natezanje... Imam protiv kada me neko proziva za nipodastavanja i govoro mrznje usmeren prema pojedincu, i da pisem komentare na licnoj osnovi, jer ja to ne radim... Komentarisem stavove, savete, fotografije, cak njihove fotografije vise ne kometarisem, i ako to nije fer prema drugima cije fotografije kometarisem kroz kritiku a daleko su bolje nego recimo ove njihove poslednje, nije uredu prema ostalima jer neko ce pomilsiti da su mi super :P

Nikad mi nece biti jasno zasto pojedince toliko boli kada im neko kaze kroz kometar da su im fotografije lose, obrazlozi misljenje, zasto se to dozviljava toliko licno...  Ja se zaista bavim samo fotografijama i kometarima, nema tu nista licno, a sprdam se kada neko krene sa perfidnom retorikom kao u primerima koje sam naveo. Jos jednom cu ponoviti, ja ovo nisam inicirao, a jesam odgovorio perfidno kroz sprdnju, i uvek cu tako ako mi se obrate na slican perfidan nacin.

Ni ovaj kometar ne bi napisao da me niste prozvali za "posto je u vec nekoliko postova ocigledno da postoje lose namere i nipodastavanje pojedinaca. To je ocigledno i pored maske politicke korektnosti i nespominjanja imena." nema ja nikakve lose namere...

Marko
Administrator
Pridružio se: Pon Jan 04, 2016 5:46 pm

Uto Apr 24, 2018 8:45 pm

Nenade, meni stvarno ne pada na pamet da sad izvlacim ko je sta rekao i kad. Necu i ne mogu. Ne pada mi napamet da se ganjam i ubedjujem. Dakle, da li mozes da se kanes ovakvih stvari ili ne?

NenadRistic
Prijatelj sajta

Uto Apr 24, 2018 9:13 pm

Sve sto sam imao da kaze receno je u predhodnoj poruci... Samo cu jos jednom ponoviti, ja ovo nisam inicirao. Toliko od mene...

nesas
Prijatelj sajta
Pridružio se: Pon Avg 08, 2016 10:30 pm

Sre Apr 25, 2018 5:49 pm

Igore ja rado pogledam tvoje fotografije, sa jedne strane znam da je tu priroda. I ovo ste odlično dokumentovali. O prezenraciji ne bih širio, meni se često dešava da u žurbi ushićen i opijen lepotom prirode postavim fotografije bez dublje analize dal je sve kako treba. Jedan način gde treba smanjti saturaciju je sa ovim NS softverom, drugi se odnose na same boje kroz LR i Ps treba smanjiti saturaciju činimi se žute i zelene. U LR mislim da može i pipetom da se najbrže smanji ili preko klizača kao ste već i uradili. Da ne bih otišao u Of i ugušio temu. Vraćam se na početak da uživam u fotografiji. 

igor.k
Registrovani član
Pridružio se: Ned Jul 23, 2017 9:33 pm

Sre Apr 25, 2018 7:43 pm

Video sam ja mnogo lepote u prirodi tako da se teško baš opijem istom do te mere, ali da sam žurio jesam jer sam morao prijateljici da završim te fotke. Jeste saturacija pojačana prekomerno i to je moja greška naravno. Za konačnu verziju ću to korigovati.

>