Forum

• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 23

IgorM.-Serb
Administrator
Pridružio se: Uto Jan 05, 2016 12:09 am

Re: Početak portreta...2017 (LightRooM edit)

Pon Apr 16, 2018 3:19 pm

^Kad koristis rasvetu kako treba najcesce ti treba vise posla za sredjivanje lica posto je obicno ostrije svetlo samim tim mnogo vise detalja dolazi do izrazaja i vise se vide nepravilnosti. Kad radis npr beuty portrete preduslov da nemas mnogo rada u ps je model koji ima savrseno/jako cistu kozu i odlican sminker:) 

VeNoM
Prijatelj sajta
Pridružio se: Pet Feb 05, 2016 10:36 pm

Pon Apr 16, 2018 4:06 pm

clar i dehaze su mi u plusu jer clar u minusu pravi šta pravi...bebeću kožu....
probaću sa drugim postavkama a da ovo zaobidjem.

NenadRistic
Prijatelj sajta
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 12:57 am

Pon Apr 16, 2018 4:39 pm

Odakle ti ideja da koristis clarity za sredjivanje lica narocito kod fotki koje nastaju u uslovima kontrolisanog svetla ??? Da nisi to video u nekom tutorijalu ?
Svaki od tih alata ima svoju primenu pre svega prema potrebi, negde clarity u plus moze da bude od koristi, i ja sam ga po nekad koristio na taj nacin selektivno pri obradi lica, clarity u plus, ali ne sablonski kako mi se cini da ti to radis.
Napisao je Igor, clarity je prilicno destruktivan alat za sredjivanje lica kako god da ga koristis.

IgorM.-Serb
Administrator

Pon Apr 16, 2018 5:21 pm

Batali ga u oba smera Venom ozbljno...Clarity ti dovodi do izrazaja teksturu , stim kad radis na licu to prvo dobijas pojacane pore sto nema potrebe , a pritom utices i na trepavice obrve kosu , sto moze da dovede da fotka deluje preostro itd...Sve sto mozes sa clar mozes da odradis mnogo lepse selektivnim ostrenjem i slicno ...Moj drugarski savet za ovu vrstu fotki koje ti radis batali clar skroz:) 

VeNoM
Prijatelj sajta

Pet Apr 20, 2018 8:12 pm

evo nešto od danas. model je bolja polovina. staklo je sigma 150 makro sa mc-11 adapterom. pucano iz ruke. manul fokus. f2.8, 160 sec iso otišao na 500.prirodno svetlo.
nisam podočnjake dirao samo blaga toniranja i podešavanja svetla..
Prikačeni fajlovi
DSC00229.jpg
DSC00229.jpg (1.47 MiB) Pogledano 115 puta

IgorM.-Serb
Administrator

Pet Apr 20, 2018 8:28 pm

Meni je ovo skroz ok :) Bravo Venom :) 

NenadRistic
Prijatelj sajta
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 12:57 am

Pet Apr 20, 2018 9:06 pm

^
Vala bas bravo :)

@VeNoM
Kadar je trebao malo nize, inece sve ostalo je vise nego dobro, zapravo odlicno. Ekspresija korektna, tako da cu se u daljem izlaganju baviti samo onim sto je na ovoj fotografiji bas odlicno, zbog tebe zemo i ostalih koji misle da se odgovor na pitanje kako do dobre fotografije krije u besplatnim net tutorijalima na temu obrade :P

Balans svetla, boja, sve je to odlicno... Fotografija je odlican primer kako se dobrim odnosim likovnih elemenata, kombinacijom boja postize prirodni kontrast, i kako se kontrastom naglasava glavni motiv sa akcentom na oci a da se nista posebno ne radi obradom. Ovde se u osnovi vidi odnos komplementarnih boja, crvene i zelene u pravoj meri, jer nije isto ako je jedanko zastupljena crvena i zelena, to je monoton odnos, kada je mala razlika u korist jedne od boja to se naziva harmonija, a kada je ovako kao na ovoj fotografiji to je kontrast, u toj meri kada jedne boje ima vidljivo vise (znao sam i tacan odnos, ali sam zaboravio :P) odnos komplementarnih boja najbolje dolazi do izrazaja, i samo harmonija ili konstrast u tom odnosu imaju smisla, a kada su jedanko zastupljene dve komplementarne boje odnos komplementarnih boja gubi na znacaju, zato se takav odnos naziva monotn, ali bez obzira sve je to upotrebljivo, zavisno od toga sta zelimo da postignemo... Na ovoj fotografiji moze da se vidi dvostruki kontrasta, kontrast koji definisu komplementarne boje i konstrast koji definise odnos hladnih i toplih bolja, zelena naglasava crvenu samim tim sto je okruzuje i zauzima vecu povrsinu kadra, a istovremeno crvena naglasava zelenu boju ociju, zapravo crveno naradzasta boja koze naglasava plavo zelenu boju ociju... Prosto recene ovo je idealno, a objasnio sam i zasto za one koji ne znaju ;)

Eto drage kolege kako se jednostavno samo jednim likovnim elementom dolazi do dobre fotografije, znanje iz teorije umetnosti, a vi samo strebajte bezvezne i besmislene net tutorijale iz kojh mislite da ce te nesto nauciti o obradi :P i ljuti te se na mene kada vam napisam da su vam fotke bezveze, uz obavezno obrazlozenje zasto su bezvez :D neki su me prozivali i da sam zlonameran hehehe :D
I za kraj ipak je ovo fotografije a ne slikarstvo... Ovako lepe, prijatne, prirodne boje i nijanse ne mogu se dobiti bez dobrog svetla :)

Oldtimer
Prijatelj sajta
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 6:19 am
Kontakt:

Sub Apr 21, 2018 5:22 am

VeNoM o Sigmi 2.8 Macro  imam najbolje mišljenje, to je odličan i makro i portretnu objektiv, istina nešto teži, a ova fotografija potvrdjuje njegove kvalitete. Lepa fotografija. 

pucko
Registrovani član
Pridružio se: Uto Avg 08, 2017 10:49 am

Sub Apr 21, 2018 6:05 am

odlična, bravo

VeNoM
Prijatelj sajta

Pon Apr 23, 2018 10:18 am

evo nešto od juče. od svetla samo led sa strane. radio sam pola tela ali ovaj portret sam onako uhvatio. ima dosta propusta ali mi se nekako kontrtast svidja. da se namestao kako treba islapa bi gej fotka.
jedini problem opet kada sam snimio vuče malo na zeleno.
85mm
1/160
1,8
iso 100
Prikačeni fajlovi
DSC00359.jpg
DSC00359.jpg (924.21 KiB) Pogledano 97 puta
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19