Forum

radovanovic
Prijatelj sajta
Pridružio se: Čet Mar 03, 2016 7:31 pm

Re: Cveća @radovanovic

Čet Apr 12, 2018 8:26 pm

Nesto novo
Prikačeni fajlovi
IMG_93919-2.jpg
IMG_93919-2.jpg (1 MiB) Pogledano 200 puta
Canon 1200D + 18-55mm + 50mm f1.8

Oldtimer
Prijatelj sajta
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 6:19 am
Kontakt:

Pet Apr 13, 2018 11:49 am

radovanovic meni je ova fotografija neoštra i zelena boja prilično čudna.

radovanovic
Prijatelj sajta
Pridružio se: Čet Mar 03, 2016 7:31 pm

Ned Apr 15, 2018 10:25 pm

Tacno da je mogla da bude ostrija, a sto se tice zelene nekako mi je ovako prijalo oku
Canon 1200D + 18-55mm + 50mm f1.8

IgorM.-Serb
Administrator
Pridružio se: Uto Jan 05, 2016 12:09 am

Pon Apr 16, 2018 1:59 am

Ne odustajes od preseta , vsco kodak neki ?:) 

NenadRistic
Prijatelj sajta
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 12:57 am

Pon Apr 16, 2018 11:18 am

^
Mene vise mrzi da mu to stalno govorim :P Covek je resio da nikada ne predje tu liniju proseka, i da prosek zapravo bude njegov maksimum, sto bi bila velika steta, jer nije bez talenta, samo talenat treba razvijati na pravi nacin... Mozda ne kapira sustinu zasto su gotovi tudji presti los izbor, poguban izbor. Govorim o obradi jedne fotografije a ne seriji fotki u istim uslovima, i prestu koji je autor napravi da ne bi iznova na svakoj fotografij ponavljao isti proces.

Pokusacu svojim recima da objasnim zasto uz koriscenje presta ne moze da se predja linija proseka, i to ne nekog dobrog proseka... Gotovi preseti su zlo, ne nuzno, nego zlo koje ubija autorski rad, kreativno razmisljanje, degradira individualni osecaj za estetiku, degradira mogucnost autora da se iskaze kroz likovne elemente samim tim sto ne barata vecinom likovnih elemenata u stvarnju svojih radova, jer u najvecoj meri to rade preseti mesto njega, a sto dalje dovodi do toda se ne razvija osecaj za rad sa likovnim elemtnima. Koriscenje preseta bi bilo isto kao kada bi slikar napravio skicu slike a neko drugi naneo boje, naslikao to sto je on zamislio, ne bas bukvalno ali jasna je poenta.

Od kada sam na flickru, evo vec 3god, pratim jednog naseg fotografa koji fotka portrete veoma cesto i vidi se da se radi o planiranom fotkanju sa profi modelima, po nekada fotka cvetice, prirodu... U njegovom fotografksom radu nista se ne desava, poretreti su najcesce mrtva priroda, nije se pomerio sa mrtve tacke, a nije da nema talenta, da je operisan od talenta kao neki... Cvetici i detalji iz prirode prilicno dobro izgledaju, dopadljivo, ali to su motivi koje presti ne mogu da nagred toliko koliko mogu da nagrde portret, mada i tu se vidi odsustvo svesti o tome sta je uradio i zasto bas tako... Jednostavno otupeo je od preseta, ne ume da vidi finese, detalje koji su bitni od kompozicije kadra do ostalih likovno estetskih elemenata koji cine jednu dobru, uspesnu fotografiju, ne ume da ih poveze ni tokom kadriranja, ni u obradi, kako bi fotogafija bila dobra. Kolega o kome govrim godinam se bavi fotografijom, nije pocetnik, i nije jedini primer koji sam imao prilike da vidim. Kolega @radovanovic je cak i odlican u odnosu na ostale koje znam da koriste isljucivo presete u svom radu.

>