Forum

• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37

Pe11e
Prijatelj sajta
Pridružio se: Ned Feb 21, 2016 12:45 am

Re: Beograd kroz objektiv

Uto Apr 03, 2018 3:19 am

Ovako, pokusacu da objasnim zasto i kako su nastale fotke iz Skadarlije:

- Apsolutno ne postoji sansa da uhvatim ljude u Skadarliji, a da mi iz ovih uglova ne zauzmu 60% kadra, a tada fotka gubi poentu. Ne vidim poentu da mi crne mrlje zauzmu vecinu fotografije.
- Moja ideja je bila da prikazem Skadarliju u sto lepsem svetlu, da se vidi sto vise, da docaram ambijent i atmosferu same ulice. Za to mi ne trebaju ljudi.
- Da bih uhvatio ljude a da nisu razmazani (1/20 i krace), morao bih da dizem iso na milion, a to svakako ne volim, POGOTOVO kod nocnih fotki. I sam znas koliko NR ubija ostrinu fotke.
- Obe fotke su bile eksperiment kako cu se ja i LR snaci sa HDR-om. Ja sam EKSTREMNO zadovoljan rezultatom i mislim da cu i dalje fotkati 3 ekspozicije nocu. Zasto da ne?! Ako ne iskoristim sam bracketing i merge u LR-u, uvek imam izvornu fotku koju mogu da iskoristim i dve kao vrstu backup-a.
- Narucio sam Mactrem Carlsbad stativ (platio ga preko 100$), posto se moj jeftini QZSD razlabavio i primoran sam d otada da koristim majusni Manfrotto Pixi, koji me dosta ogranicava sto se kadrova tice.
- Druzim se sa nekoliko kolega hobi i komercijalnih fotografa na netu, i svi su mi rekli da su fotke dobre, i naveli su ono sto sam i ja rekao - drugacije su, izdvajaju se bas zbog nacina obrade i sto nema ljudi. Navikli su na sve slicne fotke sa ljudima i onim zutilom. 

Generalno su fotke dosta dobro prosle gde god da sam ih postavio. Naravno da ce uvek biti i onih kojima se ne svidjaju zbog razloga koje si spomenuo, ali ja ne zelim da gradim svoj stil fotografije da bih drugima udovoljio, ili cuo od njih pozitivne kritike. Ako se to ikada bude desilo, veruj mi da cu bataliti fotografiju.
Trudim se godinama da izgradim neki svoj fazon, i eto kao sto vidis i dalje eksperimentisem kao ludak, em sa obradom em samim nacinom fotografisanja, nekome ce se to svideti, nekome ne naravno.

Cinjenica je ja pokusavam ad se izdvojim iz mase prosecnih fotografija sto plivaju netom, a to mogu da postignem samo eksperimentisanjem i drugacijim pristupom. Ja sam ITEKAKO SVESTAN cinjenice da obradom i HDR-om pokusavam da anuliram svoje greske koje pravim na terenu, to mi uglavnom uspeva (sudeci po utiscima), a ponekad sminkam matoru babu, jbg.

IgorM.-Serb
Administrator
Pridružio se: Uto Jan 05, 2016 12:09 am

Pet Apr 06, 2018 11:27 pm

Meni je ova prva tri dame i tri sesira lepo legla, ima fimski smek i bas mi je fina :) Oe druge dve mi nisu legle jednostavno mi ne lezi taj stil obrade:) Sto se tice eksperimetisanja samo napred ja podrzavam to u potpunosti :) I mislim da ako furas fazon kao na prvoj fotki ne treba da se opterecujes sa zrnom cak bi dobio jos vise smeka  po meni :) 

Pe11e
Prijatelj sajta

Sub Apr 07, 2018 3:39 am

Pokusacemo i ISO "milion" cisto eksperimenta radi, mozda izvucem nesto OK u LR-u na kraju balade. :)

Pe11e
Prijatelj sajta

Ned Apr 15, 2018 12:54 pm

Jedna random i jedna planirana :)
Prikačeni fajlovi
DSC_3067s.jpg
DSC_3067s.jpg (1.48 MiB) Pogledano 185 puta
DSC_3993.jpg
DSC_3993.jpg (1.69 MiB) Pogledano 185 puta

Oldtimer
Prijatelj sajta
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 6:19 am
Kontakt:

Pon Apr 16, 2018 4:49 am

Pe11e  druga, predpostavljam planirana, je odlična!

NenadRistic
Prijatelj sajta
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 12:57 am

Pon Apr 16, 2018 9:31 am

Druga je dobra, prva...

Pe11e
Prijatelj sajta

Uto Apr 17, 2018 7:54 am

Prva je random jer je kadar "sumnjiv", pogotovo zbog zgrade u uglu. Kod druge su mi izmakli lampioni koji su pustani sa tornja (desno).

ILoveDeadlines
Prijatelj sajta
Pridružio se: Sre Jan 27, 2016 3:46 pm

Ned Jul 08, 2018 12:12 pm

Meni je druga "onako", nisam siguran u sta treba da gledam posto mi se ni jedan element ne izdvaja kao subjekat (nekako mi ona klupica na sredini dominira ali verovatno samo zato sto je na sredini). Prva mi je dobra, mnogo slojeva, fino doba dana i obozavam zgrade u pozadini. Vidim da je picio vetar iznad 20km/h, sto je steta, jer bi bolje izgledalo da je voda mirnija.

E sad, ja sam kad sam krenuo ozbiljnije da fotkam bio u problemu s obradom jer nikad nisam zeleo da odbacim nista od "sirovih" podataka sa senzora. A kad iscupas sve tamne partije, i sve svetle partije, fotka postane siva. To mi je generalno problem s tvojom obradom, svaka slika je HDR samo zarad HDR-a. Nase oci imaju veci dinamicki opseg nego nase kamere, ali faking ne vidimo toliko sivila...
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37

>