Forum

• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

boca
Globalni moderator
Pridružio se: Sub Apr 30, 2016 9:42 am
Kontakt:

Re: Moji pejzaži CLICK HERE :)

Sre Okt 11, 2017 8:40 pm

Pa dobro bre Miroslave, zar da C-man izvlači fotke na Nikonu i to za rođendan?

Vlajko
Registrovani član
Pridružio se: Čet Feb 18, 2016 9:45 pm

Sre Okt 11, 2017 9:19 pm

Oldtimer napisao:
Vlajko da ne zaboravim, ovaj komet mod mi se još i više dopada. Marko (čin vojnik I klase ima znanja u ovoj oblasti, pa ćemo pokušati da nešto uradimo. Jer, Nikon slavi 100 godina, pa red je da se sada iskaže, rodjendan mu je!

Da komet mod daje nekako ako se moze tako reci realniju sliku sta je to na nebu i kuda su se te zvezde uputile :) Sa Markom nema greske, njegov rad pratim od ranije zna taj gde djavo spava:lol:...
A Nikon bi mogao da nas pocasti za rodjendan sa po jednim D850 mislim ipak 100 godina, jubilej, malo li je :D 
Srecan put i vozite pazljivo! :)

IgorM.-Serb
Administrator
Pridružio se: Uto Jan 05, 2016 12:09 am

Sre Okt 11, 2017 10:52 pm

Pa mogao bi Nikon da se otvori , ako treba pretvoricemo forum u zutu boju:):D:D

Aleksandar82
Registrovani član
Pridružio se: Čet Nov 10, 2016 10:05 pm

Čet Okt 12, 2017 6:52 am

Vlajko, slike su ekstra i u zadnje vreme mi je zelja da probam ovo a i nocnu fotografiju uopstenu.

Vlajko
Registrovani član

Čet Okt 12, 2017 1:11 pm

@Aleksandar82 kao prvo hvala :) a za ovo drugo vidim opremu koju koristis i ona nece biti dovoljna za rezultate koje bi zeleo da postignes, prvenstveno mislim na objektiv, sto se aparata tice mogao bi da posluzi ali bi valjalo da ga uparis sa nekim finim staklom da ne kazem za tu namenu ali staklo koje daje najbolje rezultate u nocnoj fotografiji a da to prilagodimo srpskom novcaniku i amaterskim potrebama a rezultate imamo kao pravi profesionalci :)
Ono sto se ovde moze naci po je Samyang 14mm 2.8 za FF imas i varijantu 12mm f2 za crop senzor ali kako mi svi tezimo da jednog dana predjemo na FF bolje uzmi 14ticu da bi mogao da te dugo sluzi, druga stvar pored nocnog neba sa njim ces se lepo zabaviti i kod pejzaza kao i kod videa ako snimas jer ima jako dug hod fokusnog prstena, fokus je manuelni sa potvrdom fokusa kod Nikona. Nemoj da te buni postoje jos pored naziva Samyang i Pro Optic, Rokinon, Bower, sve su to isti objektivi samo ih druge firme sklapaju pa otud razliciti nazivi. Kazu ljudi koji se bave samo nocnom fotografijom da ne mesamo astronome u ovu pricu da je samyang/rokinon 24mm f1.4 majka roditeljka a i kad vidis rezultate sam potvrdis pricu :) nisam imao prilike da ga probam sto bi se reklo nisam j.bo al sam gledo, jes merak :D
Sledeci objektiv po mom skromnom misljenju je Nikonov 20mm 1.8g koji ja koristim, odlucio sam se za njega pored pored ova dva gore navedena objektiva zato sto nisam imao nista sire od 50mm kad sam ga uzimao, 35mm mi je bila preuska za nebo a 14mm presiroko za sve ostalo, bio mi je bitan i autofokus da bi mogao da ga koristim i za druge stvari mada autofokus kod sirih obj. i nije toliko bitan, izuzetno svetao objektiv sa jako lepo svedenom distorzijom koja se lako ispravlja u Lr, brz, tih, ima navoj za filter, fler toliko dobro kontrolisan na tako sirokom staklu da nemam reci, gotovo da ga nema, za nocno nebo daje rezultate odlicne vec na f2, koma gotovo da nije primetna jedino sto bi tebi na cropu bio uzak.
Postoje i drugi objektivi za nocno snimanje ali su dosta skuplji, u principu astrofotografija je jako skup hobi i zahteva puno vremena, truda i odricanja. Drugo sta je bitno sam jec pisao(vrati se par postova unazad) pa kad napravis snimke probaj sam neku obradu pa cemo videti sta moze da se ispravi/unapredi.
Ono sto mozes da probas sa 18-55 je upravo sartrails jer svetlosna moc senzora i aparata nisu od presudnog znacaja, ne zaboravi da ces morati da napravis pored fotki neba i par ekspozicija za zemlju u zavisnosti od svetlosnih uslova pa sve to ukomponujes u Ps.
Postavicu veceras neku fotku milkyway-a pa cemo pricati jos ako te zanima- how to :)

Vlajko
Registrovani član

Čet Okt 12, 2017 11:17 pm

Kao sto sam obecao, njegovo velicanstvo Milky Way
5exp za nebo iso 2000 / f 2.5 / 15 sec i
4exp za zemlju iso 1000 / f 3.5 / 30 sec 
5exp za nebo stakovane u Ps radi uklanjanja suma i izvlacenja sto vise detalja iz samog milky way-a
4exp za zemlju, odradjen focus stack da bi svo kamenje do antene kao i antena bili ostri
Od spoljnih stvari koristio sam Photo pills koji sam vec pominjao pa je mlecni put tacno tamo gde sam zeleo da bude.
Obrada kao i uvek Lr + Ps obavezna, same boje Milky way-a sam prilagodio boji prednjeg plana jer mi je tako prijalo oku, inace ovo mi je mezimica pa budite nezni sa njom :)
Prikačeni fajlovi
Milky Way  01.jpg
Milky Way 01.jpg (825.81 KiB) Pogledano 25 puta

NenadRistic
Prijatelj sajta
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 12:57 am

Pet Okt 13, 2017 6:19 am

Kao i uvek bez analize koja je usko vezana za ovaj tip fotografije pravila i ostalih meni nebitnih detalja tog tipa, ovo je jednostavno odlicna fotografija, idejno razradjena sto znaci da samim tim ima dublji smisao odo samo tehnicki savrsene fotografije, a takava bi trebalo da bude svaka fotografija, pa cak i komercijalna i ako kod komercijalne namena prilicno ogranicava mogucnost da ideja i kreativnost dodju do izrazaja... Sve u svemu bravisimo :) Do sad bolju ovog tipa nisam video na nasem forumu :D
Poslednja izmena od NenadRistic u Pet Okt 13, 2017 8:11 am, izmenjeno 2 puta ukupno.

IgorM.-Serb
Administrator
Pridružio se: Uto Jan 05, 2016 12:09 am

Pet Okt 13, 2017 8:09 am

Bravo Vlajko odlicna je☺

nesas
Prijatelj sajta
Pridružio se: Pon Avg 08, 2016 10:30 pm

Pet Okt 13, 2017 8:21 am

Bas dobra fotografija, neverovatn mi je kolorit prednjeg plana. Bas me zadrzao da ga detaljnije pogledam.

Vlajko
Registrovani član

Pet Okt 13, 2017 11:39 am

Neso hvala na komentaru, kao i uvek cenim tvoje iskreno misljenje i kritiku cak i kada mi se ne dopada jer me takve kritike nateraju da promenim nesto u svom radu i dovedem krajnji proizvod sledeci put na neki visi nivo.

Igore, hvala puno.

Nesas, hvala takodje, kolorit jeste fantastican, boja tih stena je tako nekako crvenkasta, iako deluje malo jer nemamo sa cime da uporedimo velicinu, velicina tih stena je poprilicna, dovoljno velika da sam stativ smestio na jednu od njih a na drugu ranac i sebe :) na trecu zenu...i tako... :) svetlo je dolazilo sa moje leve strane od nekih apartmana bilo ga je i sa desne ali ne previse, taman koliko treba.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

>